Filmy

Planeta Ziemia / Planet Earth
Serial wykorzystujący wyjątkowe, opracowane specjalnie na jego potrzeby, techniki filmowania. „Planeta Ziemia” zabiera nas w miejsca, jakich nigdy dotąd nie odwiedzaliśmy, w świat widoków i dźwięków, jakich prawdopodobnie nigdy nie mielibyśmy okazji doświadczyć.

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 1 Od bieguna do bieguna  - Planet Earth 01 From Pole To Pole

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 2 Góry  - Planet Earth 02 Mountains

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 3 Woda - Planet Earth 03 Fresh Water

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 4 Jaskinie - Planet Earth 04 Caves

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 5 Pustynie  - Planet Earth 05 Deserts

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 6 Lodowe Krainy  - Planet Earth 06 Ice Worlds

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 7 Wielkie Równiny  - Planet Earth 07 Great Plains 

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 8 Dżungle - Planet Earth 08 Jungles

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 9 Płytkie morza - Planet Earth 09 Shallow Seas

Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 10 Lasy klimatu umiarkowanego - Planet Earth 10 Seasonal Forests


Planeta Ziemia (BBC HD) Odcinek 11 Głębiny Oceanów - Planet Earth 11 Ocean Deep

Planeta Ziemia 12 Przyszłość planety część 1 Ocalić gatunki - Planet Earth. The Future part 1 Saving Species 

Planeta Ziemia 12 Przyszłość planety część 2 Pośród dziczy - Planet Earth. The Future part 2 Into The Wilderness 
BŁĘKITNA PLANETA - THE BLUE PLANET
Błękitna planeta jest pierwszą serią we wszechstronny sposób przedstawiającą historię naturalną oceanów.Nadzwyczajne zdjęcia odsłaniają najgłębiej skrywane, te najbardziej przerażające i te najcudowniejsze sekrety mórz i oceanów. Wkroczcie do świata, którego piękno zapiera dech, poznajcie nowe stworzenia, odwiedźcie nieznane środowisko i bądźcie świadkami nigdy wcześniej nie sfilmowanych walk o przetrwanie. Fantastycznym zdjęciom towarzyszy wspaniała muzyka skomponowana przez zdobywcę prestiżowych nagród George'a Fentona, sprawiając że DVD dostarcza niezapomnianych wrażeń gwarantując najwyższą jakość zarówno obrazu jak i dźwięku.
BBC Życie Ptaków
2008 - Podróżując do wszystkich zakątków planety, najbardziej znany i szanowany prezenter historii naturalnej, David Attenborough, odkrywa fascynujące życie naszych barwnych, pierzastych przyjaciół. Po trzech latach od rozpoczęcia projektu "Życie ptaków", realizowanego na całym świecie i podróżach... zakątków planety, najbardziej znany i szanowany prezenter historii naturalnej, David Attenborough, odkrywa fascynujące życie naszych barwnych, pierzastych przyjaciół. Po trzech latach od rozpoczęcia projektu "Życie ptaków", realizowanego na całym świecie i podróżach...

BBC Życie  - Life  1 -10
Nowoczesne techniki filmowe pozwoliły stworzyć niepowtarzalne, oszałamiająco piękne sekwencje. Ptaki tańczące na wodzie w niesamowitym godowym spektaklu, ryby przechytrzające drapieżniki dzięki płetwom pozwalającym im się poderwać do lotu, muchy biorące udział w hipnotyzującym konkursie pompowania gałek ocznych. Ekscytujący, odkrywczy, elektryzujący i pełen niezwykłych, sfilmowanych po raz pierwszy sytuacji z życia zwierząt, dziesięcioodcinkowy serial przedstawia 130 niesamowitych historii z frontu świata przyrody, opowiedzianych przez Davida Attenborough. Odkryjcie oszałamiającą różnorodność życia na Ziemi oraz widowiskowe i zaskakujące taktyki jakie zwierzęta i rośliny stworzyły, by przetrwać. To jest jak obserwowanie ewolucji w akcji. Podczas czterech lat pracy i ponad trzech tysiącach dni zdjęciowych na wszystkich kontynentach, w najprzeróżniejszych środowiskach powstała seria, która odmienia dotychczasowe oblicze filmu przyrodniczego.


Życie gadów i płazów 1/4   Inwazja na ląd   - Life in cold blood  PL 
Pełen pasji prezenter historii naturalnej, telewizyjna osobowość David Attenborough bada niezwykły sukces grupy zwierząt, które przetrwały epokę lodowcową i masowe wymieranie gatunków, przeżyły miliony lat i znacznie przekraczają liczebnie ssaki i ptaki.

Gady i płazy rządzą światem od prawie 200 milionów lat, a obecnie istnieje ponad 14. tysięcy ich rodzajów. Niektóre są ogromne - należą do najbardziej niebezpiecznych stworzeń na ziemi, inne są maleńkie i najbardziej niezwykłe. Skąd wzięły się te pradawne stworzenia? W jaki sposób przekształciły się w znane nam obecnie przedziwne i piękne formy? I na czym polega tajemnica ich imponującego sukcesu? Najnowsza technologia umożliwia dokładne zarejestrowanie wyjątkowego i nie zaobserwowanego wcześniej zachowania, co pozwala obalić mit, iż życie stworzeń zimnokrwistych jest powolne, samotnicze i prymitywne i udowodnić, że są równie barwne, towarzyskie, wyrafinowane oraz pełne pasji jak zwierzęta ciepłokrwiste.

BBC Zadziwiające życie bezkręgowców
Niesamowity mikrokosmos najmniejszych mieszkańców naszej planety. Otwórzcie oczy na przedziwny i zaskakująco piękny świat bezkręgowców. David Attenborough w jego przełomowej podróży do widowiskowego miniaturowego uniwersum, tętniącego życiem wszędzie wokół nas. Zobaczcie opalizujące ważki, egzotyczne cykady, larwy o neonowej poświacie i tkające skomplikowane sieci pająki. Dzięki technologicznym innowacjom w oświetleniu i komputerowemu sterowaniu kamerami, popatrzcie na ten świat z perspektywy jego niezwykłych mieszkańców. Te stworzenia są maleńkie, ale ich życie ma ogromny rozmach.

BBC: Maszyna czasu 
Jest to opowieść o najpotężniejszej sile ze wszystkich. Sile, która zmienia wszystko: od szczytów górskich po małą mysz. Czas. Dla ludzi płynie jednostajnie, odmierzany przez rytm pracy i codzienną rutynę. W tej mini-serii nowoczesna technika zdjęciowa pozwoli nam wyjść poza ramy czasu: będziemy go zwalniać, przyspieszać, zatrzymywać, a nawet... zmieniać konsekwencje jego działania. Poznamy nowe oblicze świata oraz wydarzenia, które ukształtowały oblicze Ziemi, człowieka i wszelkich form życia.
Przyspieszając bieg wieków do milisekund będziemy świadkami narodzin najsłynniejszych struktur na Ziemi: Wielkiego Kanionu, Sahary, lodowców,
wulkanów, a nawet Sfinksa.
Istoty żywe różnie postrzegają czas. Poznajmy rytm życia na ziemi - od rozwijających się co rano płatków kwiatu, do trwających tysiące lat
ewolucyjnych zmian w budowie zwierząt.
Życie każdego z nas reguluje wewnętrzny zegar biologiczny. Ale czas wpływa na nas w różny sposób. Czy muzycy rzeczywiście lepiej go postrzegają?
Dlaczego łatwiej upić jest się przy obiedzie, niż przy kolacji. Czy możemy oszukać czas?

Wyścig Po Szczęście / Amazing Racer / 2012 /

Carrie właśnie straciła ojca.

Tuż po jego śmierdzi nastolatka

dowiaduje się, że matka,

którą do tej pory uważała

za martwą, żyje.

Dziewczyna postanawia poznać

swoją rodzicielkę.

W trakcie podróży poznaje chłopaka,

który opiekuje się końmi.

 Home - S.O.S. Ziemia! Home (2009) Napisy pl.
 Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piekne i poruszające obrazy. To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne

 Ilu ludzi pomieści Ziemia? / How Many People Can Live on Planet Earth? (2008) [Lektor]
 Populacja ludności na świecie stale wzrasta. Według prognoz naukowców codziennie rodzi się 400 tysięcy dzieci, a w ciągu najbliższych 40 lat poziom zaludnienia osiągnie poziom 9 miliardów. W tej sytuacji pojawia się problem, czy zasoby Ziemi, których ilość stale spada, są w stanie zapewnić byt tak wysokiej liczbie ludzi. Jednym z przykładów nadchodzącego kryzysu jest wysychająca rzeka Colorado, która może w przyszłości zagrozić wielu farmom, położonym w jej dorzeczu. Sir David Attenborough zastanawia się, czy należy kontrolować wielkość ludzkiej populacji i czy mniejsze liczebnie rodziny zapewnią ludzkości przetrwanie.

Mój przyjaciel Delfin / Dolphin Tale (2011) Lektor online
Film „Dolphin Tale” jest opartą na faktach rodzinną opowieścią o Winter, młodej samicy delfina, która straciła płetwę w pułapce na kraby, oraz Sawyerze, introwertycznym jedenastolatku, który zaprzyjaźnia się z Winter. Sawyer spotyka uratowanego delfina w Clearwater Marine Aquarium, morskim centrum rehabilitacji. Chłopiec namawia przyjaciół i rodzinę, by ratować Winter. Przekonuje nowatorskiego lekarza do stworzenia sztucznej płetwy, dzięki której delfin będzie znowu pływać. Winter zagrała w filmie samą siebie.

Ocean przygód 3D / OceanWorld 3D (2009) HQ Lektor Pl
Dzięki trójwymiarowej technologii teraz każdy może zanurkować w wirtualną otchłań i przeżyć własną, niepowtarzalną przygodę! Badacz oceanów Jean-Michel Cousteau przedstawia rewelacyjną familijną produkcję filmową "Ocean przygód 3D" - niesamowitą podróż małego żółwika w głąb nieznanego i pięknego oceanu. Będziecie świadkami spektakularnych i niezapomnianych wydarzeń z życia podwodnego świata. Zabawne, zadziwiające, a czasem zatrważające istoty podbiją wasze serca. Przewodnikiem naszej wyprawy ... będzie uroczy żółwik, któremu w polskiej wersji językowej użyczy głosu Joanna Jabłczyńska. Szybko przywiążecie się do tego śmiesznego stworzonka, które oprócz rozbrajających komentarzy dostarczy także wielu ważnych informacji. „Ocean przygód 3D” to wyjątkowa okazja, aby w technologii 3D zobaczyć sceny, których nigdy wcześniej nie pokazywano na srebrnym ekranie - "taniec" diabłów morskich, pełen grozy "marsz" rekinów młotów, delfiny grające w glonową odmianę "piłki nożnej", a także spotkanie z waleniami - największymi stworzeniami na naszej planecie. "Ocean przygód 3D" to film, który po raz pierwszy pokazuje cały świat oceanów i wielość zależności między jego mieszkańcami. Realizacja obrazu trwała 7 lat, w czasie których jego twórcy udali się na 26 wypraw i spędzili pod wodą blisko 1500 godzin. "Ocean przygód 3D" zapewnia widzom wrażenia dla wszystkich zmysłów, a także w istotny sposób sygnalizuje zagrożenie środowiska - cała "obsada" filmu to gatunki zagrożone wyginięciem z powodu działalności człowieka.

Żółwica Marion - 100 lat samotności
W swym długim życiu Marion zdążyła przekonać się czym jest prawdziwa samotność. Widziała zagładę swych pobratymców, rozpaczała po stracie potomstwa. Odeszła w roku 1918. Była ostatnim seszelskim żółwiem słoniowym. Seszele to archipelag na Oceanie Indyjskim, położony na północ od Madagaskaru. Odizolowany od świata, stanowił bezpieczne schronienie dla wielu gatunków fauny i flory. Do czasu jednak pojawienia się Europejczyków. U schyłku XV wieku na Seszele przybyli Portugalczycy. Potem wyspy trafiały jeszcze w ręce Francuzów i Brytyjczyków. Wszyscy traktowali archipelag jak punkt tranzytowy dla handlu między Afryką i Azją. Wraz z nimi rozpoczęła się zagłada wielu zwierząt, w tym potężnych żółwi słoniowych, które masowo wyłapywano jako pokarm dla załóg statków. "Żółwica Marion. Sto lat samotności" opowiada o losach ostatniej seszelskiej żółwicy. To trwająca stulecia historia jednego stworzenia, które doświadczyło ostatecznej samotności.

   Afrykańskie koty / African Cats (2011) Napisy PL
 Prawdziwa historia rozgrywająca się w jednym z najbardziej dzikich miejsc na Ziemi. Film obrazuje poczynania dwóch rodzin afrykańskich kotów, gdzie rodzice uczą swe potomstwo jak przetrwać w dziczy.

Kociary / Cat Ladies (2009) [Lektor]
Opowieść o wyobcowanych, łaknących akceptacji i zrozumienia starszych kobietach, które całą swoją miłość przelewają na koty. Dokumentaliści obserwują życie Diane, Margot, Sigi i Jenny. Cztery panie całą swoją uwagę poświęcają mruczącym przyjaciołom. Żyją dzięki kotom i niemal wyłącznie dla nich. Opiekując się czworonogami, tworzą alternatywną rzeczywistość, w której znalazło się miejsce na przywiązanie i odwzajemnioną miłość. Ich zachowanie, choć dla wielu śmieszne, jest przejawem problemu społecznego, z którym przyjdzie się zmierzyć wielu osobom. Chodzi o samotność, wyalienowanie i poczucie utraty. Film zrealizowany w konwencji cinйma-vйritй, ukazuje codzienność...

Podwodna Oaza / Underwater Oasis (2008) [Lektor]
Aliwal Shoal na Oceanem Indyjskim to raj dla miłośników nurkowania. Słynie z rafy koralowej, żyje tu wiele zagrożonych gatunków zwierząt morskich. Wielką atrakcję stanowią rekiny, żółwie morskie, wieloryby i delfiny.

W 80 ogrodów dookoła świata / Around the World in 80 Gardens (2008) [Lektor]
Znawca ogrodów Brytyjczyk Monty Don odwiedza osiemdziesiąt najsłynniejszych parków i ogrodów na świecie. Na trasie jego niezwykłej wędrówki znajdują się m.in. ogród indyjskiego mauzoleum Tadż Mahal oraz park pałacu Alhambra w Hiszpanii. Prowadzący udowadnia widzom, że dzięki ogrodom można poznać kulturę zwiedzanego kraju.

Ocean - Wielka Rafa koralowa (2007) [Lektor]
Wielka Rafa Koralowa to jednocześnie najpiękniejszy i najbardziej niezwykły świat. Od wieków naukowcy próbują odkryć tajemnice tego świata, poddając go drobiazgowym badaniom. Wielka Rafa Koralowa to największa podwodna budowla na Ziemi wzniesiona przez żywe stworzenia. To aż 300 000 km? podwodnego świata. Dzięki temu filmowi poznasz nie tylko zasady panujące w tym egzotycznym środowisku, lecz także jego różnorodność. Poznasz jego przedstawicieli i sposób, w jaki przez miliony lat przystosowywali sie do życia w rafie. To niezwykła wycieczka w głąb oceanu, która pozwoli ci zrozumieć fenomen największej atrakcji turystycznej wybrzeży Australii.

Powrót Wilka Czarnego / The Rise Of Black Wolf (2010) Lektor
Park Narodowy Yellowstone zamieszkuje czarny wilk, który ma bardzo nietypowe dla tego gatunku zachowania.

Delfiny i wieloryby 3D. Plemiona oceanów Lektor PL
Zabierzemy Cię w podróż poprzez olśniewające rafy koralowe na Bahama i ciepłe głębiny egzotycznych wód Królestwa Tonga, by przybliżyć historię ocalałych plemion oceanów. W tej przepięknej rodzinnej przygodzie, by doświadczyć bliskości jednych z najbardziej niesamowitych morskich ssaków, widz ubiera okulary 3D dokładnie w ten sam sposób jak nurek maskę do nurkowania.

Bóg Cudów (2010) Lektor PL
Odkryj wspaniałość stworzenia, sumienia i chwały Bożej. Otaczają nas Boże cuda, które wiele nam o Nim mówią. Dzięki stworzeniu doświadczamy przebłysku Jego mocy, mądrości, majestatu i troski. Stworzenie przemawia do tych, którzy chcą słuchać… Dołącz do nas w niezwykłej podróży odkrywającej dzieło Stworzyciela i to, co Jego stworzenie objawia na temat Jego charakteru. Przyjrzyj się niewyobrażalnej wielkości wszechświata i zastanów się nad zdumiewającą ilością energii znajdującej się w całej materii. Zbadaj niezbędną dla każdego organizmu wytworną molekułę wody i odkryj, w jaki sposób Bóg łączy te molekuły, by uformować piękne, symetryczne kryształki śniegu. Zapoznaj się z niewiarygodną złożonością DNA i tym, jak wspaniałą pracę musi wykonać maleńkie nasionko, by stać się rośliną. Ptak – niebywale funkcjonalny, przystosowany do lotu organizm, motyl – owad powstający z poczwarki, te i wiele innych cech stworzenia przedstawiono w tej, zachwycającej nasze oczy, prezentacji.

 Inwazja Olbrzymich Pytonów / Invasion of the Giant Pythons (2009) [Lektor]
 Film poświęcony olbrzymim pytonom, przybyszom z Birmy, które zasiedliły bagna na Florydzie. Gady, których długość osiąga niejednokrotnie siedem metrów, zaczynają zagrażać całemu ekosystemowi słonecznego stanu. Naukowcy starają się dociec, czemu węże wybrały akurat te terytoria. Przewodnikiem grupy dokumentalistów jest znawca dusicieli Nigel Marven. Dzięki niemu widzowie będą mogli zobaczyć największego pytona znalezionego na terenie USA. Zajrzą też do gniazda tych gadów

 Dziobem i pazurem (2002) [PL]
 "Dziobem i pazurem" to w pełni autorskie dzieło Krystiana Matyska, które realizowano ponad 3 lata. Dzięki temu udało się uwiecznić na taśmie unikatowe sceny z życia ptaków Polski północno-wschodniej - m.in. walkę kruków i myszołowów, polowanie orła przedniego, atak orłów bielików na kolonię kormoranów oraz tańce godowe cietrzewi i żurawi. Autor filmu, chcąc uniknąć nachalnej dydaktyki, całkowicie zrezygnował z komentarza słownego. Bezpośrednio na emocje widza oddziaływują zachwycające zdjęcia i porywająca ścieżka dźwiękowa filmu. Narracja "Dziobem i pazurem" prowadzona jest w sposób fabularny. Obok ostrych scen walk i polowań znajdują się nastrojowe...


 Jastrząb Duch Wiatru / Goshawk the Soul of the Wind (2009) [Lektor]
  Twórcy filmu obserwują parę jastrzębi ich rytuały godowe, budowę gniazda, wysiadywanie jaj, opiekę nad pisklętami i naukę lotu. Bohaterami jest para drapieżnych ptaków, które - co raczej nietypowe dla tego gatunku - postanowiły spędzić lato w Korei. Dokumentaliści obserwują kilka miesięcy z ich życia, koncentrując się na niezwykłej umiejętności lotu tych ptaków, które bez najmniejszych problemów, z dużą gracją przemieszczają się między drzewami w zamieszkiwanym przez nie gęstym lesie.

 Noc Lwa / Night Of The Lion (2010) [Lektor]
 Dzięki zastosowaniu nowatorskich urządzeń przyjrzymy się nocnym polowaniom stada lwów. Dotychczas, ekipy filmujące zwierzęta nocą używały jasnych reflektorów, co powodowało niepokój wśród zwierząt i zmieniało ich zachowanie. Twórcy "Nocy lawa" przy swojej pracy używali niezwykle czułych kamer, wykorzystujących światło gwiazd i reagujących na temperaturę ciała filmowanych zwierząt. Dzięki zastosowaniu tej techniki twórcy programu uzyskali rzeczywisty obraz zachowania się lwów podczas nocnych łowów.

   Krokodylowe Gangi / Croc Ganglands (2010) Lektor PL
 Dolina rzeki Luangwa w Zambii to królestwo krokodyla nilowego. W programie zobaczymy, jak ten rzeczny potwór, którego waga może dochodzić nawet do 1000 kilogramów, a długość ciała do siedmiu metrów, walczy o władzę i przetrwanie.


HDScape Antarctica Dreaming
Najpiękniejsze zakątki Antarktydy
Podziwiaj dzikie krajobrazy oraz różne gatunki zwierząt 
Do wyboru podczas oglądania: spokojna, relaksująca muzyka z angielskim lektorem lub oryginalne dźwięki przyrody
Fantastyczna jakość obrazu i dźwięku !!
  Klejnoty Morza Karaibskiego / Treasures of the Carribean Sea (1994) Lektor PL
 National Geographic oraz Howard Hall ? światowej sławy filmowiec specjalizujący się w zdjęciach podwodnych ? zabierają nas w podróż z bajecznych karaibskich plaż w głąb lazurowego morza. Spotkamy tam baraszkujące kaszaloty, manaty układające się do snu i delfiny bawiące się na mieliznach. Przyjrzymy się również drapieżnym rekinom rafowym i nie mniej groźnym barakudom. Ujrzymy widoki nigdy dotąd niefilmowane, a utrwalone na taśmie za pomocą najnowocześniejszego sprzętu do zdjęć podwodnych

 Zamordowane Oceany / The End of the Line (2009) [Lektor]
  Film poświęcony problemowi nadmiernej eksploatacji morskich zasobów. Zamiłowanie do jedzenia ryb może wkrótce skończyć się ich globalną zagładą. Pierwszą ofiarą będzie prawdopodobnie błękitnopłetwy tuńczyk, najbardziej ceniony wśród smakoszy sushi. Kilogram tej ryby kosztuje ponad 800 dolarów, a jego cena zapewne wzrośnie, gdyż masowy połów prowadzi do stałego zmniejszania się populacji tego gatunku. Niczym nie hamowana eksploatacja morskich zasobów zagraża jednak nie tylko tuńczykowi. W niedługim czasie może doprowadzić do wyginięcia prawie 300 gatunków ryb. Już na początku lat 90. nadmierne połowy dorsza u wybrzeży Nowej Finlandii zdziesiątkowały jego najliczniejszą populację na świecie. Nowoczesne statki rybackie nie pozostawiają rybom żadnych szans na ucieczkę. Naukowcy przewidują, że przy połowach na tak dużą skalę, morskie pożywienie stanie się przeszłością już w 2048 roku.

 Łososiowy król / Lachsfieber (2010) [Lektor]
 Norweg John Friedriksen jest największym hodowcą łososi na świecie. W Norwegii jego hodowle spełniają wymagania ekologiczne i zdrowotne. W Chile, gdzie przepisy dotyczące ochrony środowiska traktowane są swobodnie, hodowle Fredriksena niszczą środowisko, a ich pracownicy nie mają zagwarantowanych podstawowych praw. Realizatorzy filmu stawiają tezę, że hodowla łososi na wielką skalę przynosi więcej strat niż korzyści. Główny bohater dokumentu - "łososiowy król", dba o wizerunek firmy, finansując organizacje ekologiczne.

 Zatoka Delfinów / The Cove (2009) [Lektor]
  Używając najnowocześniejszego wyposażenia, grupa naukowców, prowadzona przez sławnego tresera delfinów - Ricka O'Barry, przetrząsa zatokę koło Taijii w Japonii. Ich celem jest ujawnienie, zarówno, szokującego znęcania się nad delfinami, jak i związanego z tym poważnego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia.

 Imperium Pustynnych Mrówek / Empire Of The Desert Ants (2011) [Lektor]
  Odwiedzamy pustynię w Arizonie. Królowa mrówek walczy tu o przetrwanie, próbując zbudować i utrzymać swe królestwo.

Tam gdzie rządzą mrówki / Those Amazing Ants (2004) [Lektor]
Film poświęcony mrówkom - niepozornym owadom, które przez miliony lat ewolucji stworzyły jedne z najdoskonalej funkcjonujących społeczności. Każdy z dwunastu tysięcy znanych człowiekowi gatunków zajmuje inną niszę ekologiczną i ma odrębny sposób komunikowania się. Mimo że z pozoru wszyscy przedstawiciele danego gatunku wydają się identyczni, dzielą się na wyspecjalizowane grupy o rożnych rozmiarach, kształtach i barwach. Elementem łączącym wszystkie grupy mrówek jest podobna struktura społeczna. Najważniejsza jest królowa - jedyna mająca prawo i możliwość rozmnażania się. O bezpieczeństwo jej i jej potomstwa dbają rzesze reproduktorów, żołnierzy, robotnic. Wszystkie tworzą...

 Mrówki Które Zjadają Amerykę / The Ant That Ate America (2007) [Lektor]
 Na południowym wschodzie USA prawdziwą plagą są mrówki ogniste. Prawdopodobnie zostały one przywiezione w ziemi, używanej jako balast na statkach towarowych. Insekty te szybko się rozprzestrzeniają, niszcząc zbiory, instalacje elektryczne, urządzenia mechaniczne oraz boleśnie kąsając ludzi i zwierzęta.

Marsz dinozaurów / March Of the Dinosaurs (2011) [Lektor]
Marsz dinozaurów / March Of the Dinosaurs (2011) BRRip Napisy PL 70 milionów lat temu biegun północny porastała tropikalna dżungla, tętniąca krokami żyjących w niej dinozaurów. Gdy nadchodziła zima, wśród zwierząt nastawało ogromne poruszenie. Gwałtowna zmiana pór roku oznaczała ochłodzenie i cztery miesiące ciemności. Co roku, by uciec przed niebezpieczeństwami, dinozaury zbierały się w stada i ruszały w pełną trudów wyprawę w cieplejsze strony. Podróż ukazana jest z perspektywy jednego z najsłabszych członków stada, młodego edmontozaura, przeżywającego pierwszą migrację.

Inteligentniejszy Od Małpy / Smarter Than An Ape (2009) [Lektor]
Inteligentniejszy Od Małpy / Smarter Than An Ape (2009) TVRip Lektor PL Trudno w to uwierzyć, lecz DNA szympansów jest w 98,4% zgodne z ludzkim materiałem genetycznym. Nieznaczna z punktu widzenia laika rozbieżność w budowie chromosomów wpływa na diametralnie odrębne zachowania przedstawicieli obydwu gatunków. Nie sposób jednak nie zauważyć znacznych podobieństw istniejących między małpami a człowiekiem. Twórcy dokumentu pokażą co kryje się w tych niespełna dwóch procentach i co tak naprawdę czyni nas ludźmi.

National Geographik Tabu: Publiczny ubój zwierząt (2009) [Lektor]
Twórcy serialu odkrywają przed nami mroczne tajemnice różnych kultur oraz ich członków. W programie nie ma tabu - mówi się w nim o tym, co niekiedy przekracza granice naszej wyobraźni.Mięso to podstawa diety ludzi na całym świecie. Okazuje się, że niektóre ze społeczności zabijają zwierzęta publicznie, a nie za zamkniętymi drzwiami rzeźni.

Inteligencja roślin (2009) [Lektor]
W ostatnich latach rozwinęła się nowa dziedzina naukowa - neurobiologią roślin. Odkrycia badaczy podważają istnienie tradycyjnych granic między światem fauny i flory. Okazuje się, że rośliny prawdopodobnie zdolne są do... odczuwania, a nawet myślenia. Dokument prezentuje świat roślin z perspektywy eksperymentów badawczych i doświadczeń.

Anakonda Królowa Węży / Anaconda Queen of the Serpents (2010) Lektor
Doktor Jesus Rivas i jego żona doktor Sarah Corey od lat zajmują się anakondami. Wyjaśnienie wątpliwości i tajemnic, które wciąż otaczają tego największego obecnie dusiciela na ziemi stało się celem ich życia. Aanakondy bardzo ucierpiały z powodu swojego groźnego wizerunku, kultywowanego w ludzkiej świadomości przez folklor i przesądy. Ten ogromny wąż jest zagrożony całkowitym wyginięciem. Największym wrogiem dla anakond nadal pozostaje człowiek ciągle tępiący je ze strachu przed ich ogromnymi rozmiarami.

 Kałamarnica i Wieloryb / Squid Vs Whale (2010) [Lektor]
 Przyjrzymy się z bliska, jak przebiega starcie ogromnej kałamarnicy z gigantycznych rozmiarów wielorybem.

 Rajskie ptaki / Birds Of Paradise (2009) [Lektor]
 Ekipa ekologów z Nowej Gwinei wyrusza na ekspedycję, której celem jest filmowanie 10 gatunków ptaków rajskich, żyjących w tropikalnym lesie.

 Kuba Raj Przypadkowy / Cuba Accidental Eden (2010) Lektor PL
 Ekosystemy Kuby, jako nieliczne na Karaibach, zachowały swą pierwotną formę, niezmieniona przez człowieka. Jednak polityczne przemiany na wyspie wkrótce mogą ten stan zmienić.Ziemia - Earth (2007) Napisy PL
Film jest pełnometrażową wersją serialu "Planeta Ziemia". Widzowie podróżują śladami wielkich zwierząt - niedźwiedzia polarnego, słonia i wieloryba podziwiając piękno naszej planety. Film stanowi ostrzeżenie przed zagładą gatunków wskutek ludzkiej działalności.

Strona www za darmo dla Ciebie!